Докса отново се оказа черна котка за Омония и Петев

Отборът на Докса (Катокопия) отново се оказа черната котка за Омония (Никозия). Днес воденият от Ивайло Петев тим допусна домакинска загуба с 1:3 в среща от 26-ия кръг. Само преди дни двата тима се срещнаха и за Купата на Кипър и Докса изхвърли Омония от турнира. С този двубой пък бе продължена лошата серия на домакините от 4 поредни мача без успех във всички турнири.

Българският вратар на Омония Николай Михайлов не взе участие в днешната среща, тъй като все още не е възстановен от контузията на глезена, която получи в мача с Неа Саламина.

Гостите откриха резултата с гол на добре познатия в България Рахави Кифуети в самия край на първото полувреме. В началото на втората част Докса удвои преднината, а точен бе Барат Садик в 48-ата минута.

В 52-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Мариос Путциурис получи директен червен картон.

Домакините се възползваха и само две минути по-късно върнаха едно попадение чрез Андреас Катсантонис в 54-ата минута.

В 8-минутното добавено време на мача обаче гостите подпечатаха успеха си с трети гол. Негов автор бе Василиос Папафотис, който окончателно сложи точка на спора.

След този двубой Омония остава на 6-ото място в класирането с 44 спечелени точки до момента. Докса пък е една позиция по-надолу на 7-ото място с 34 точки. Лидер е АПОЕЛ с 63 точки.