Шалке 04 съсече пряк съперник за ШЛ (видео)

Шалке 04 записа важна победа с 2:0 като гост на Байер (Леверкузен) в директен сблъсък между два от кандидатите за класиране за Шампионската лига. С тази победа отборът от Гелзенкирхен задмина днешния си съперник и вече е трети в класирането на Бундеслигата десет кръга преди края.

Гуидо Бургщалер вкара първия гол след 11 минути игра след хубава индивидуална акция. Така се спази традицията Шалке винаги да печели в Бундеслигата, когато той бележи.

“Кралскосините” получиха допълнителен стимул в 38-ата минута, когато халфът на Байер Доминик Коор беше изгонен за втори жълт картон.

Това улесни Шалке и през второто полувреме и футболистите на Доменико Тедеско чакаха своя момент на контраатака. “Аспирините” пък вкараха двама снажни централни нападатели в лицето на Лукас Аларио и местната легенда Щефан Кийслинг, като заложиха на центрирания.

Успешна излезе тактиката на “миньорите”, които в 89-ата минута спечелиха дузпа, реализирана от Набил Бенталеб. Малко преди това Брийл Емболо беше пропуснал сам срещу Бернд Лено.

Леверкузен има само един успех в последните четири кръга, но е на 2 точки от втората позиция. Преди последните два двубоя от този кръг пет отбора са разположени в рамките на 2 точки.