Хачанов подчини Пуй за титлата в Марсилия

Руснакът Карен Хачанов спечели турнира по тенис на твърди кортове в зала във френския град Марсилия с награден фонд 645 хиляди евро. Поставеният под номер 9 Хачанов пласира 16 аса при успеха над третия в схемата представител на домакините Люка Пуй със 7:5, 3:6, 7:5 след 109 минути игра.

Така 47-ият в света московчанин спечели втора титла във втория си финал в състезание на АТР след дебютния си триумф в Чънду (Китай) през септември 2016 година.

21-годишният Хачанов дръпна с 3:1 гейма след ранен брейк и при 5:4 сервираше за сета, но допусна пробив. Веднага след това той отново спечели подаването на съперника и при втория опит при собствен сервис взе и първата част.

Във втория сет французинът, който за втора поредна година достигна до финала в Марсилия, направи единствен пробив за 4:2, след което изравни резултата. Хачанов все пак стигна до крайната победа с късен брейк в решаващата трета част.

Така 24-годишният Пуй не успя да стане осмият представител на домакините, който печели турнира в последните 13 години. На награждаването обаче французинът шеговито благодари на съперника си, защото според предварителен бас помежду им, Хачанов трябва да плати самолетните билети за Дубай, където е следващият турнир.