Сампдория поглежда към Европа с успех над Удинезе

Отборът на Сампдория победи с 2:1 Удинезе в срещата между двата тима от 26-ия кръг на Серия "А". "Моряците" прибавиха ценни три точки след голове на Матиас Силвестре в 35-ата минута и Дуван Сапата в 83-ата минута. В добавеното време на мача Силвестре си вкара автогол.

В 35-ата минута домакините организираха продължителна атака, топката бе пратена остро в наказателното поле, където Джанлука Капрари почти от паднало положение успя да я върне към свободния Силвестре, който без забавяне отбеляза за 1:0.

В 83-ата минута Самп вкара и втори гол, с който да подпечата успеха си. Дуван Сапата отне топката пред своето наказателно поле, пробяга с нея почти целия терен и с много техничен прехвърлящ удар прати кълбото в мрежата за 2:0.

В последните секунди на двубоя Удинезе направи загубата си по-почетна. Али Аднан Казим центрира отляво и Силвестре в опит да изчисти насочи кълбото във вратата си за крайното 2:1.

С този успех Сампдория вече има 44 точки и заема 6-ото място в класирането, което дава право на учасите в Лига Европа. Удинезе пък се намира на 11-ото място в таблицата с 33 точки в актива си до момента.