Нереализирал се в Милан натупа Торо

Верона успя да надвие Торино с 2:1 в среща от италианската Серия "А". В герой за тима на Фабио Пекия се превърна полузащитникът Матиа Валоти, който реализира и двете попадения в мрежата на Салваторе Сиригу. Това са първи голове за бившия футболист на Милан, който обаче не успя да заиграе при "росонерите".

Валоти откри резултата с глава в 12-ата минута. Той се оказа най-съобразителен в наказателното поле на "биковете" след центриране от ъглов удар. В началото на второто полувреме Мбайе Нианг върна Торо в срещата. Нападателят завърши бърза акция на своя отбор - 1:1. В 77-ата минута обаче отново Валоти порази целта, отново след корнер.

Поражението е второ поредно за състава на Валтер Мадзари, който падна преди седмица от Ювентус в градското дерби. Верона пък продължава да се бори със зъби и нокти за спасението си.