ПСВ постави Фейенорд на колене и даде голяма заявка за титлата в Холандия

Отборът на ПСВ Айндховен направи голяма заявка за титлата в Холандия, след като спечели по категоричен начин дербито с Фейенорд от 25-ия кръг на Ередивизие. "Филипсите" победиха големия си съперник с 3:1 на собствения му стадион "Де Кайп" и здраво държат първата позиция в класирането. Сантиаго Ариас (24), Стивън Бъргвайн (34) и Гастон Перейро (58) вкараха за гостите, а единственото попадение за домакините бе дело на Тони Вилена (53).

Още от началото на мача ПСВ бе отборът, който повече владееше топката, а в 19-ата минута Сантиаго Ариас отправи изстрел с глава над вратата. Четири минути по-късно колумбийският защитник за втори път бе оставен непокрит в пеналта и този път не сгреши. Той получи чудесно центриране около точката на дузпата и с глава прати кълбото в мрежата за 0:1.

В 34-ата минута "Филипсите" удвоиха преднината си. Домакините загубиха лесно топката в средата на терена и съперникът им веднага контраатакува, Гастон Перейро изведе Стивън Бъргвайн зад защитата, а той технично чукна топката покрай вратаря за 0:2.

В 40-ата минута гостите имаха нова голова възможност. Бъргвайн стреля силно и след рикошет в защитник кълбото мина опасно близо до гредата.

В началото на втората част Фейенорд се върна в мача. Играчите на ПСВ сгрешиха при изнасянето на топката, Жан-Пол Бьотюс центрира почти от аутлинията и Тони Вилена с глава намали на 1:2.

Радостта на домакините обаче бе кратка. В 58-ата минута Айндховен си върна преднината. Бъргвайн отправи силен шут, който бе спасен от вратаря, но Перейро бе заел добра позиция и отблизо довкара в опразнената врата за 1:3.

До края на мача и двата тима имаха някои интересни възможности, а в добавеното време гол на Фейенорд бе отменен заради засада.

С този успех ПСВ Айндховен продължава да държи първата позиция с 65 точки и 7 преднина пред втория Аякс. Фейенорд пък остава на 4-ото място в класирането с 42 точки в актива си.