Неа Саламина с голяма победа срещу конкурент в битката за оцеляване, Макриев поигра в края

Отборът на Неа Саламина постигна голяма победа с 4:0 като гост на един от преките си конкуренти в битката за оцеляване в елита на Кипър - Алки. Българският нападател Димитър Макриев влезе в игра в 85-ата минута на мястото на Карлао. Вратарят Марио Кирев пък не бе в групата за този двубой.

Резултатът в мача откри Карлао в 32-ата минута, а в 39-ата Тиаго Сантос удвои преднината на гостите.

Третият гол падна през втората част, а негов автор бе Чарлс Елунду в 76-ата минута. Крайното 0:4 бе оформено от Джоел Дамаху в добавеното време на срещата.

Тази победа изведе Неа Саламина на 10-ата позиция с 24 точки, като така изпревари днешния си съперник Алки, който остава на 11-ото място с 23 точки.