Морското дерби завърши без победител

Морското дерби между Поморие и Созопол завърши 1:1. Този резултат реално не устройства нито един от двата отбора. Особено тежко е положението за Созопол, който има значително по-скромен точков актив от поморийци, и се намира на предпоследно място в класирането. Срещата се проведе при много тежки атмосфени условия, с обилен снеговалеж и силен вятър.

През първата част имаше редица положения и пред двете врати, но поморийци бяха по-настойчиви и владееха повече топката. Пропуски в 10-ата и 19-та минута направиха съответно Хаджиев и Лефтеров.

В 35-ата минута двата тима удариха по една греда, а в 40-ата Поморие излезе напред след автогол на Мантаров. През второто полувреме битката продължи. В 50-ата минута Ахмедов отбеляза за домакините, но голът бе отменен заради засада. В 80-ата минута Мартин Газиев получи червен картон, а Созопол остана с човек по-малко. Все пак в самия край на мача Жил Лоусън пресече един пас, овладя и напредна, като реализира изравнителен гол.