Мидтиланд бие като гост с човек по-малко, Краев влезе в края

Отборът на Мидтиланд продължава уверено похода си към титлата на Дания. Вълците записаха нов важен успех с 2:1 в гостуването си на Хобро от 22-ия кръг. Българинът в състава на гостите Божидар Краев се появи в игра в 83-ата миунта на мястото на Густав Уикхайм. "Вълците" пък стигнаха до успеха, въпреки че играха с човек по-малко от 62-ата минута, когато Огочукву Онйека получи червен картон.

Мидтиланд взе преднина в срещата още в 5-ата минута, когато Марк Дал Хенде бе точен след асистенция на Якоб Поулсен. В 65-ата минута отново Дал Хенде намери мрежата на съперника и удвои преднината на своя тим.

В 83-ата минута Франс Путрос върна един гол за Хобро и направи заключителните минути на мача доста вълнуващи, но домакините така и не успяха да се доберат до повече от почетна загуба.

След тази победа Мидтиланд се откъсна на върха в класирането с 53 точки и 6 повече от втория Брьондби, който обаче е с мач по-малко. Хобро пък заема 7-ата позиция с 28 точки.