Банско "удари" Миньор в Перник

Банско спечели първи три точки през пролетта след 1:0 над Миньор в Перник и посвети успеха си на ръководството на отбора, част от което бе на трибуните. На негостоприемния „Стадион на мира“ тимът успя да се реваншира за фалстарта през есента, когато у дома загуби със същия резултат от жълто-черните пред погледа на новия си изпълнителен директор Крикор Румян и Иван Дурчов, които на практика дебютираха с победа като част от новия УС на козлите. Успехът дойде в третата минута на даденото от съдията продължение.

Тогава Михаил Кисьов стреля с глава, вратарят отрази удара му, но другото ново попълнение - Владимир Кабранов успя да вкара отбитата топка в притивниковата мрежа.Миньор игра с човек по-малко повече от 70 минути, след като реферът Георги Николов набързо вдигна 2 жълти картона на опитния Виктор Райчев. Срещата започна с минута мълчание в памет на бившите футболисти на националния отбор Павел Панов и Георги Марков. Любопитното е че наставникът на Банско Димитър Крушовски не прави в мача нито една смяна.