Тиафоу на финал след два мача за ден

Участващият с "уайлд кард" представител на домакините Франсис Тиафоу се класира за финала на турнира по тенис за мъже в Делрей Бийч (САЩ) с награден фонд 622 675 долара. Американецът трябваше да изиграе два мача за един ден.

Първо на четвъртфиналите Тиафоу победи номер 8 в схемата Хьон Чун (Република Корея) с 5:7, 6:4, 6:4 за 2:28 часа. Двубоят беше прекратен заради дъж предишния ден. След това на полуфиналите американецът елиминира Денис Шаповалов (Канада) със 7:5, 6:4 за 71 минути. В спора за титлата Франсис Тиафоу ще играе срещу Петер Гойовчик (Германия), който във втория полуфинал спечели срещу представителя на домакините Стийв Джонсън със 7:6(3), 6:3 за 83 минути.

Гойовчик е 64-и в световната ранглиста и има една титла от турнира в Метц (Франция) през миналата година, а Тиафоу е номер 91 и достига до финал на АТP за първи път в кариерата си.