Добруджа продължи с победите, би и Пирин у дома (видео + снимки)

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) продължи отличното си представяне в Суперлигата на България и записа 4-а поредна победа, след като надигра у дома Пирин (Разлог) с 3:1 (22:25, 26:24, 27:25, 25:21) в мач от предпоследния 21-и кръг на редовния сезон, игран тази вечер пред близо 1500 зрители в зала "Добротица".

Така добруджанци останаха на 7-о място във временното класиране с 35 точки след 12 победи и 9 загуби, с колкото е и 6-ия Левски, но с 36 точки. Пирин продължава да е 4-и с 37 точки след 13 победи и 8 загуби, колкото има и 5-ия Хебър (Пазарджик), но с 36 точки. В последния 22-и кръг Добруджа гостува на Миньор (Перник), докато разложани приемат "тигрите" от Хебър в директна битка за 4-о място. Срещите са в петък (2 март) от 18,30 часа.

Срещата бе изключително оспорвана, като гостите от Пирин започнаха по-стабилно и взеха първия гейм след 25:22. Домакините от Добруджа, обаче, не се предадоха и показаха, че ще се борят и направиха обрат. Добричлии демонстрираха повече устойчивост във важните моменти, като във втория и третия гейм надделяха и пречупиха съперника след мъчителни 26:24 и 27:25, а с това поведоха с 2:1. Това повлия на гостите, които свалиха гарда. В четвъртата част Добруджа диктуваше играта и спечели мача с 3:1 след спокойно 25:21.

По 20 т. в този мач отбелязаха Маринков и Мечкаров, като Маринков има 1 ас, а Мечкаров 2 блока и 1 ас. 14 т. е добавил за победата Невен Нешев – 3 блокади и 1 ас.

С 12 победи, 9 загуби и 36 т.  Добруджа продължава да е на 7 място. Пирин запазва четвъртата си позиция с 13 победи, 8 загуби и 37 т.

СНИМКИ: Волейболен клуб Добруджа 07, МОМЧИЛ ТОДОРОВ (Momchil Todorov)