Пуй и Хачанов ще спорят за титлата в Марсилия

Представителят на домакините Люка Пуй и Карен Хачанов (Русия) достигнаха до финала на международния турнир по тенис в Марсилия (Франция) с награден фонд 718810 евро.

На полуфиналите номер 9 Хачанов победи четвъртия в схемата Томаш Бердих (Чехия) с 6:3, 6:2 за 74 минути.

Руснакът пласира 8 аса и направи 4 пробива в мача. Французинът Люка Пуй надделя над квалификанта Иля Ивашка (Беларус) с 6:3, 7:6(6) за 86 минути.

Представителят на домакините нямаше проблеми в първия сет, но във втората част се стигна до тайбрек. Пуй спечели с 8:6 точки и приключи мача.

Ивашка игра за пръв път в кариерата си на полуфинал на турнир от АТР. Той предоля номер 2 в основната схема Стан Вавринка (Швейцария) в мач от втория кръг.

Номер 16 в световната ранглиста Пуй, който има пет титли в кариерата си и Хачанов, номер 47, досега не са играли един срещу друг.