Дестро поведе Болоня към победа срещу Гълъбинов и компания (видео)

Отборът на Болоня надигра с 2:0 на своя стадион “Ренато Дал’Ара” Дженоа в първия мач от 26-ия кръг на италианската Серия “А”. Българският нападател Андрей Гълъбинов бе в стартовия състав на гостите от Генуа и остана на терена до 60-ата минута, когато бе сменен от Юри Медейрос.

В герой за тима на Роберто Донадони се превърна нападателят Матия Дестро. Той даде аванс на Болоня в резултата с гол 4 минути след почивката. Дестро довкара топката почти от голлинията, след като бранителите на гостите се засуетиха пред вратата си. В 72-ата минута резервата Сезар Фалети оформи крайния резултат, след като бе оставен сам на празна врата. Това се случи след груба грешка на футболист на гостите, бърза контраатака на Болоня и асистенция на Дестро.

Болоня прекъсна серията от три поредни победи на “грифоните”. В последните седмици Гълъбинов и компания победиха последователно Лацио, Киево и Интер, но тази вечер преклониха глави пред съперника си. Болоня се намира на 11-о място с 33 точки в класирането, а Дженоа заема 13-а позиция с 30 точки.