Монтана 2003 победи като гост Берое в дербито на кръга

Монтана 2003 победи като гост Берое (Стара Загора) с 87:77 точки в дербито от петия кръг на първата четворка на женското баскетболно първенство на България. Това е първа загуба за домакините в този етап от шампионата и първи успех за Монтана 2003 срещу този съперник от началото на сезона във всички турнири.

Възпитаничките на Стефан Михайлов поведоха в началото на двубоя и на почивката имаха аванс от 10 точки - 49:39. Домакините спечелиха последната част със 17:14, но това не им беше достатъчно за крайния успех.

За победителките силен мач изигра Цветомира Шаренкапова, която завърши с 29 точки. Радостина Димитрова вкара 13 точки, по 12 точки добавиха Христина Иванова и Димана Макариева. За Берое най-резултатна беше Виолина Кочева със 17 точки. Александра Петрова отбеляза 15 точки, а 11 точки завърши Теодора Динева, а 10 точки реализира Карина Константинова.

В другата среща от кръга Славия спечели срещу Рилски спортист в Самоков с 21 точки разлика - 73:52. За Славия "дабъл-дабъл" направи Естер Мичева - 29 точки и 17 борби, 15 точки добави Стефка Николова, а с 11 точки завърши Антония Филипова. За домакините се отличиха Ивана Николова с 15 точки и Радина Живачка с 13 точки.

Мачове от петия кръг на първата четворка на женското баскетболно първенство на България:

Берое (Стара Загора) - Монтана 2003 - 77:87 (18:23, 21:26, 21:24, 17:14)
Рилски спортист (Самоков) - Славия - 52:73 (16:20, 12:24, 10:15, 14:14)