Делио Роси със силни думи за Костов, едва ли скоро ще каже подобно нещо за свой футболист

Наставникът на Левски Делио Роси похвали централния нападател Станислав Костов, който вкара два гола при победата на сините с 4:1 над Септември.

“Доволен съм от Костов. Той разби мита, че централният нападател не трябва да се движи много, за да пести сили. Той се движи много”, похвали Делио Роси своя футболист.

За самия мач Роси каза: “На този стадион бяхме играли три пъти и нямах победа. Държах да спечелим. Разликата беше в това, че бяхме повече отбор и играхме по-добре от Септември. В тези мачове е много важно резултатът да не остава 1:0, защото може да пуснеш гол случайно. При 2:0 всичко беше лесно.

Септември - Левски@@@

През първото полувреме не си подавахме много бързо, водехме повече топката, играхме по-бавно. През второто наистина играхме по-добре.

Тиам и Паулиньо още не са готови за 90 минути, но имат характеристики, които ще са ни полезни. Представиха се много добре”, разясни още италианският специалист, който в заключение каза, че сините със сигурност имат нужните сили да спечелят и следващия шампионатен мач, който е срещу Берое на “Герена”.

снимки: Марин Маринов, Sportal.bg