Борнемут стигна до точка срещу Нюкасъл с два гола за девет минути

Гол на Дан Гослинг минута преди края на редовното време донесе точката на Борнемут в драматичен двубой срещу Нюкасъл на “Виталити Стейдиъм”. Срещата завърши 2:2, въпреки че гостите водеха с 2:0 на почивката.

Дуайт Гейл се разписа на два пъти през първото полувреме. Той откри резултата в 17-ата минута, когато Шелви намери велокилепно Мат Ричи, а той центрира в наказателното поле. Стив Кук и Асмир Бегович се разминаха с топката, а Гейл успя да я прати в мрежата при втория си опит. Секунди преди почивката Гейл се възползва от нова грешка на Бегович и направи резултата 0:2.

Борнемут почти нямаше положения до 75-ата минута, когато вратарят на “свраките” Мартин Дубравка направи страхотно спасяване след удар с глава на Кук. Перес и Шелви пропуснаха да решат мача и Нюкасъл беше наказан. “Черешките” натиснаха в края, а Адам Смит ги вдъхнови със страхотен гол в 80-ата минута. Бившият играч на Нюкасъл Гослинг изравни за крайното 2:2 след подаване на Нейтън Аке минута преди края.

БОРНЕМУТ - НЮКАСЪЛ 2:2
0:1 - Гейл (17)
0:2 - Гейл (45)
1:2 - А. Смит (80)
2:2 - Гослинг (89)