Добруджа започна с победа пролетния дял

Добруджа победи с 1:0 Хитрино в първия си официален мач за 2018 година. Двубоят от 18-я кръг на Североизточната Трета лига се игра в Суворово заради тежките условия в Добрич. Въпреки че мачът се проведе на неутрален терен, добруджанци бяха по-активни през цялото време и не оставиха съмение кой е по-добрият отбор.

Първата опасност бе създадена още в 6-та минута, когато Станимир Андонов стреля край вратата. Десет минути по-късно Дони Дончев опита да реализира с глава, но вратарят на Хитрино улови. Последваха удари на Станимир Андонов, Симеон Симеонов, преди в 25-та минута Кристиян Петков да се разпише за 1:0. Пет минути по-късно Румен Николов също вкара, но попадението бе отменено заради засада.

През втората част добруджанци продължиха да търсят още попадения, но нямаха късмет. Удар на Станимир Андонов директно от корнер срещна гредата, а  след това вратарят на Хитринов отрзаи удари на Румен Николов и Андонов. Старжът на Добруджа Иван Иванов трябваше да се намесва в 90-та минута при изпълнение на фаул, а малко след тов Кристиян Петков пропусна да вкара за 2:0.

С днешната победа Добруджа вече има в актива си 44 точки и продължава да е убедителен лидер в класирането.

Добруджа игра в състав: Иван Иванов, Даниел Граматиков, Явор Колев, Ахмед Адемов, Марио Благоев, Симеон Симеонов (Емил Стоянов), Дони Дончев, Беадир Беадиров (Валентин Сливов), Кристиян Петков, Станимир Андонов, Румен Николов (Кристиян Пешков).