Ударно начало на полусезона за Хебър

В първия си от началото на годината официален мач футболистите на Хебър разгромиха с 4:0 гостуващия Балкан (Ботевград). В мача си от 18-ия кръг играчите на Танчо Калпаков започнаха много надъхано и успяха да разпечатат вратата на гостите още във втората минута с красиво попадение на Стефан Лачов. В 42-та минута направилият дебют Руслан Иванов охлади мераците на балканци за връщане в мача с изключително красив гол за 2:0.

През втората част Хебър продължи да диктува темпото на игра и логично стигна до нови 2 гола. Най-напред Стефан Лачов се разписа за 3:0 в 68-та минута, а 10 по-късно и друго ново попълнение Димитър Тошкин записа името си сред голмайсторите. Освен Руслан Иванов и Тошкин, официален дебют за отбора от Пазарджик направиха и трима кюстендилци- Димитър Илиев, Мартин Сечков и Иван Иванов. Ботевградчани имаха само една реална ситуация за почетен гол, когато в 71-та минута удар на Никола Иванов – Шейха от фаул срещна гредата на пазарджишката врата.

Преди началото на срещата между Хебър и Балкан с едноминутно мълчание бе отдадена почит на напусналите този свят преди няколко дни бивши национални състезатели Павел Панов и Георги Марков.