Вратарят на Груев обясни за комичния гол

Вратарят на Дуисбург Марк Флекен даде обяснение за комичното попадение, което допусна в двубоя срещу Инголщат 04 от първенството на Втора Бундеслига. В 18-ата минута стражът се беше обърнал да пие вода и изобщо не разбра, че съперникът напада и резултатът беше изравнен за 1:1.

Той се е заблудил, след като секунди по-рано съотборникът му Енис Хайри беше реализирал в другата мрежа. Голът обаче не беше зачетен, а веднага последва акция на Инголщат.

“Енис вкара, всички започнаха да се радват, по уредбата вървеше музиката за гола. Аз се обърнах, за да си пийна вода и изведнъж топката се оказа във вратата ми. А музиката още дори не беше спряла. Сега ми е смешно, но като цяло беше странна ситуация. От следващия двубой със сигурност вече няма да си държа бутилката в мрежата”, обясни Флекен.

Воденият от Илия Груев отбор все пак успя да се наложи с 2:1 и в момента е на четвърта позиция с големи шансове за промоция в германския елит.