Локо (Сф) се измъкна в края

Отборът на Локомотив (София) постигна много труден успех над Оборище (Панагюрище) при подновяването на Втора лига. "Железничарите" надвиха с 1:0 "войводите" на стадион "Локомотив", който в петата минута изпрати с бурни аплодисменти бившия капитан и директор на клуба Георги Марков. Починалият внезапно преди няколко дни 46-годишен бивш защитник и легендата на Левски Павел Панов бяха почетени с едноминутно мълчание преди първия съдийски сигнал.

Локомотив София - Оборище@@@Домакините не крият амбиции да се изкачат в Първа лига и затова имаха нужда от задължителна победа. Още в третата минута те пропуснаха да излязат напред в резултата, а в 27-ата минута голмайсторът на "червено-черните" Илия Димитров пропусна дузпа. Таранът стреля в долния ляв ъгъл, но вратарят Николай Радев плонжира и изби в ъглов удар.

Локомотив София - Оборище@@@Гостите също търсеха да вземат нещо от столичани, но положенията липсваха. Домакините все пак стигнаха до изключително ценната победа в 81-ата минута. Тогава крилото Здравко Димитров центрира, а Евертон Джило Том стреля с глава в далечния ъгъл, топката се удари в гредата и спря в мрежата за радост на феновете по трибуните.

Локомотив София - Оборище@@@Второто попадение на бразилеца изведе Локомотив на второ място с 35 точки. Толкова точки има и Царско село, който утре гостува на Литекс. Успехът е общо 10-и за "железничарите" през този сезон, докато Оборище остана на 13-то място с 22 точки, след осмото си поражение.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - ОБОРИЩЕ 1:0