Ливърпул премина границата от сто гола и излезе на второ място (видео)

Ливърпул записа убедителна победа с 4:1 над Уест Хам на "Анфийлд", благодарение на което се изкачи на второ място във временното класиране на Премиър лийг. Мърсисайдци изпревариха Манчестър Юнайтед, който утре приема Челси на "Олд Трафорд". Емре Джан (29') постави началото, отбелязвайки стотния гол за Ливърпул във всички турнири от началото на сезона. Триото в атака - Мохамед Салах (51'), Роберто Фирмино (57') и Садио Мане (77'), вкара по един гол за успеха на "червените". Микейл Антонио (59') реализира почетното попадение за Уест Хам.

Една промяна бе направил в своя състав Юрген Клоп в сравнение с последния шампионатен мач на мърсисайдци - Джеймс Милнър започна вместо Жоржиньо Вайналдум. Голямата новина в състава на "чуковете" бе дебютът на Патрис Евра. Мануел Лансини също беше титуляр.

Още в третата минута удар на Салах по диагонала срещна далечната греда. Малко след това Ван Дайк стреля точно с глава, засичайки центриране от корнер, но Адриан улови.

В 12-ата минута Салах получи извеждащо подаване зад отбраната на Уест Хам, но в последния момент Сабалета чукна топката и попречи на египтянина да овладее.

След 1/4 час игра "чуковете" бяха много близо до това да изненадат домакините. Арнаутович опита много интересен изстрел от границата на наказателното поле, топката прехвърли Кариус, но стражът все пак успя да я докосне, след което тя срещна напречната греда.

В 29-ата минута Емре Джан откри резултата, след като засече с глава на далечната греда центриране от корнер на Салах. Адриан не се справи добре в тази ситуация, след като остана на голлинията си, а Евра не се справи с опеката на германеца. Това бе гол №100 за Ливърпул във всички турнири от началото на сезона.

В 42-рата минута Арнаутович отправи нов опасен удар от далечна дистанция, но Кариус се намеси добре и изби.

В 51-вата минута Мохамед Салах удвои аванса на домакините. Египтянинът получи в наказателното поле от Окслейд-Чембърлейн и стреля с левия крак в далечния ъгъл.

Шест минути след това Ливърпул стигна до трети гол. Джан изведе Фирмино, а Адриан, който секунди преди това не бе отиграл добре с крак, се изхвърли напред в опит да пресече, но се размина с топката и бразилецът с лекота мина покрай него.

В 59-ата минута гостите върнаха едно попадение от нищото. Грешка на домакините в средата на терена даде шанс на Антонио, който влезе в игра малко преди това, да пробие по десния фланг и да простреля Кариус - 3:1.

В 72-рата минута удар на Мане срещна гредата. Пет минути след това обаче сенегалецът се разписа, след като засече добро центриране на Робъртсън. Левият бек постави началото на атаката, която продължи през Милнър и Фирмино, за да стигне отново до бившия играч на Хъл Сити, който записа асистенция.

Ливърпул вече е втори с актив от 57 точки. Уест Хам заема 14-а позиция с 30 пункта.