Ботев (Враца) не допусна изненада срещу "шейховете"

Лидерът във Втора лига Ботев (Враца) стартира победоносно пролетния дял от сезона. Врачани надделяха с 2:0 като гост на аутсайдера Нефтохимик от 18-ия кръг на първенството.
Головете за тима на Сашо Ангелов отбеляза новото попълнение Иван Колев. Той беше точен първо в 23-ата минута, а след това удвои в 68-ата минута. Така бившият играч на Несебър стартира отлично авантюрата си в Ботев, като вече има десет попадения през тази кампания във Втора лига след отбелязаните осем гола през есента.

Съотборникът му в атака Спас Георгиев пък удари гредата в края на първото полувреме. Капитанът на домакините Станислав Жеков бе изгонен за втори жълт картон в 57-ата минута, което още повече затрудни тима на домакините. На стадиона в
Българово край Бургас по-добрият отбор на терена напълно заслужено спечели срещата.

Ботев записа 11-и успех за сезона, като прекъсна серията си от две поредни равенства в първенството, с които завърши 2017-а година. Лидерът има вече 38 точки, като вторият Царско село играе утре с Литекс.

За "шейховете" това беше девето поредно поражение в първенството и общо 16-о през този сезон. Нефтохимик остана на последно място с едва четири точки.