Божиков и Слован разгромиха пряк конкурент

Слован (Братислава) излезе на второ място в първенството на Словакия след изключително впечатляваща победа с 6:0 над Жилина. Двата най-успешни отбора в страната през последните години спорят за второто място в края на редовния сезон, а убедителен лидер е Спартак (Търнава).

Васил Божиков беше титуляр за Слован и остана на терена през всичките 90 минути. Неговият тим реши всичко в своя полза още до почивката, когато вече водеше с 4:0. Точни бяха Александър Чаврич, Моха и Давид Холман. През второто полувреме Моха, който бе близо до договор с ЦСКА-София, се разписа още веднъж, а Чаврич оформи хеттрика си и крайния резултат.

С днешната победа Слован измести Жилина от втората позиция. Отборът от столицата събра 38 точки, колкото има и Дунайска стреда, а Жилина остана с 37.

Снимка: skslovan.com