Хардън изведе Хюстън до победа над Минесота в НБА

Джеймс Хардън реализира 31 точки за победата на Хюстън със 120:102 у дома срещу Минесота в двубой от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Отборът на Рокитс постигна 11-та поредна победа в Лигата, докато звездата на гостите Джими Бътлър се контузи в коляното в самия край на третата част. След скок за отскочила от коша топка Бътлър се свлече на земята и престоя на пода около три минути, след което беше изнесен от полето с помощта на своите съотборници.

Клинт Капела добави още 25 точки и 11 борби за Хюстън, записвайки своя десети "дабъл-дабъл" през последните 13 мача. Крис Пол се отличи с 14 точки, 10 борби и 8 асистенции за Рокитс. Андрю Уигинс беше най-резултатен за Минесота с 21 точки, а съотборниците му Джеф Тийг и Карл-Антъни Таунс се отличиха с по 18 точки. Таунс овладя и 18 отскочили топки под кошовете.