Дунав продължи възхода с втора пролетна победа (видео)

Дунав постигна втора поредна победа през пролетта. Преди седмица русенци надиграха с 2:1 Витоша (Бистрица), а днес се наложиха с 2:0 над Верея в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Васил Шопов откри резултата в 39-ата минута, а в 61-ата минута Красимир Станоев реализира от дузпа.

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалите Павел Панов и Георги Марков.

След две минути игра дойде и първата опасна ситуация, която бе пред вратата на гостите. Красимир Станоев шутира добре от малък ъгъл и извън наказателното поле, а Цинцарски изби в корнер. След неговото изпълнение Шопов стреля, но над напречната греда.

В 6-ата минута Карагерен преодоля Здравко Илиев и намери непокрития в наказателното поле Ковачев, който отправи удар от 8-9 метра, но той бе твърде слаб и Цинцарски улови.

Верея погледна за първи път към домакинската врата в 18-ата минута, когато Георги Андонов стреля опасно с глава покрай лявата греда.

В 32-ата минута Дунав организира поредна добра атака. Карагерен подаде към заходилия зад гърба му Луис Карвальо, бразилецът намери Костадинов, но шутът на последния от 6-7 метра бе блокиран от бранител в жълто. Четири минути по-късно драконите като по чудо не откриха резултата. Васев центрира отляво към Шопов, който стреля фронтално от 5-6 метра с глава, но не цели вратата.

Сериозният натиск на домакините даде резултат в 39-ата минута. Васил Шопов стреля от 25 метра по земя, Цинцарски не се намеси добре, топката се удари в лявата греда, а след това в неговия гръб и влетя в мрежата - 1:0 за Дунав.

В 61-ата минута Дунав поведе с 2:0. Елиаш чукна в крака Карагерен, който падна и съдията отсъди дузпа. Красимир Станоев стреля от бялата точка, вратарят Цинцарски докосна топката, но въпреки това тя влетя в мрежата му за втори път.

До края на мача русенци можеха да отбележат още веднъж чрез резервата Юлиян Ненов, но изстрелът му с левия крак в заключителните секунди профуча покрай дясната греда.

ДУНАВ (РУСЕ) - ВЕРЕЯ (СТАРА ЗАГОРА) 2:0