Страсбург и Монпелие не излъчиха победител

Отборите на Страсбург и Монпелие завършиха 0:0 в първия двубой от 27-ия кръг на френската Лига 1. Така Монпелие се изкачи на петата позиция във временното клласиране с 39 точки, колкото има и Нант, но "канарчетата" са с мач по-малко. Страсбург пък остана 14-и с 30 точки.

Двубоят не предложи някакво зрелище за феновете, като битката се водеше основно в средата на терена.

През първото полувреме не бе отправен нито един точен удар в очертанията на една от двете врати. През втората част ситуацията не се промени, като бяха отправени четири точни удара, но гол не беше отбелязан. Гостите от Монпелие едва не си отбелязаха автогол, но вратарят Бенжамен Лекомт се справи с блестяща намеса със ситуацията.

Така равенството може да се определи като справедлив резултат с оглед на показаното от двата отбора.