Лехия загуби от претендент за титлата, Славчев влезе като смяна

Отборът на Лехия допусна поредна неприятна загуба в полската Екстракласа. Тимът от Гданск загуби с 1:4 в гостуването си на претендента за титлата Ягиелония. Българинът Симеон Славчев остана на пейката и се появи в игра в 77-ата минута на мястото на Лукашик.

Гостите поведоха първи в резултата в 26-ата минута, когато Марко Пайшао се разписа с глава отблизо след отлично центриране на Милош Красич.

Ягиелония обаче бързо се върна в мача. В 31-ата минута след центриране от фаул Рунйе на два пъти отблизо нацели гредата, но там притича Влазло и чукна топката зад голлинията за 1:1.

В 42-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Бившият нападател на Лудогорец Роман Безяк направи за смях двама защитници на Лехия, освободи си пространство за удар и безпощадно порази вратата за 2:1.

В 54-ата минута Ягиелония вкара и трети гол. При едно центриране от корнер топката не бе изчистена добре и попадна на крака на Поспишил, който със строхатен шут от воле вкара за 3:1.

В добавеното време на мача и Швидерски записа името си сред голмайсторите. Той оформи крайното 4:1, завършвайки отлична контра на своя тим.

С тази победа Ягиелония излезе поне временно на върха в класирането с актив от 45 точки и 1 повече от Легия (Варшава), който обаче е с мач по-малко. Лехия пък продължава да крета във втората половина на класирането на 12-ото място с 25 точки.