Майнц 05 и Волфсбург не успяха да се победят (видео)

Отборите на Майнц 05 и Волфсбург не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 24-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима, които се борят за оцеляването си в елита, направиха реми 1:1, което обаче едва ли е най-желаният резултат.

Гостите първи взеха преднина в мача. Още в 6-ата минута Йосип Брекало получи центриране отляво, при първия опит да стреля към вратата се подхлъзна и падна на земята, но успя бързо да се изправи и при втория опит не сгреши за 0:1.

В самия край на първото полувреме обаче Майнц успя да се върне в мача. Йошинори Муто получи чудесно центриране отляво и с едно докосване насочи топката във вратата за 1:1.

През втората част и двата тима търсиха начин да стигнат до успеха, но гостите определено могат повече да съжаляват, тъй като пропуснаха две отлични възможности. В 63-ата минута Юнус Мали излезе очи в очи с вратаря, имаше време дори да си нагласи топката, но въпреки това стреля неточно до гредата. След това в 84-ата минута пък изстрел на Даниел Дидави се отби от гредата.

В добавеното време и домакините пропиляха страхотна възможност да стигнат до успеха. Анотни Уджа малко случайно след рикошет се озова сам срещу вратаря, но Коен Кастеелс с прекрасна намеса не му позволи да се разпише.

В крайна сметка мачът приключи без победител и Двата тима остават плътно един до друг в класирането. Волфсбург е на 14-ото място с 25 точки, докато Майнц е 15-ти с 24 точки в актива си.