Левски с чиста победа над Берое

Волейболистките на Левски победиха Бероe (Стара Загора) с 3:0 (27:25, 25:16, 26:24) в мач от 13-ия кръг на НВЛ-жени, игран в зала "Сиконко".

Така кръг преди края на редовния сезон "сините" се изкачват на втората позиция във временното класиране с 21 точки след 7 победи и 4 загуби. Берое пък е 3-и с 19 точки след 6 победи и 5 загуби. В последния кръг, на 1 март (четвъртък), Левски играе срещу ЦСКА, а Берое приема Раковски (Димитровград).

Първият гейм предложи големи амплитуди в играта, като Берое започна с 3:0 и продължи стабилно, а домакините от Левски имаха неуверено начало. Предимството на гостенките, обаче, продължи до 14:12, като последва истинско изригване от страна на "сините". В герой на първия гейм се превърна разпределителката Кристина Гунчева, която бе с изключителен принос за обрата и крайния успех. Гунчева направи страхотна серия от начален удар, сред която и 3 аса, а съотборничките й поведоха с 19:14. Въпреки, че гостенките успяха отново да изравнят играта, в решителните моменти левскарките показаха дух и мотивация, и се наложиха с 27:25.

Успехът окрили "сините", като във втората част те доминираха напълно. Тон отново даде разпределителката Кристина Гунчева, която отново затрудни съперника със сервис, включително и 2 аса, а Левски поведе с 6:0. Въпреки всички усилия на старозагорки за обрат, такъв не се получи и Левски спечели и втората част с 25:16 и поведе с 2:0. Волейболистките на Берое показаха, че ще се борят до край и отново се завърнаха в третия гейм. Играта бе равностойна, като резултатът вървеше точка за точка. Берое имаше шанс да затвори гейма и да намали резултата, като поведе с 24:22, но не успя. Левски отново показа характер, воля и много хъс, като изравни играта при 24:24, а в решителните моменти отново повали съперника и записа чиста победа след 26:24.