Слаб ЦСКА-София се провали на "Армията", рефер не даде дузпа за децата на Черно море (видео+галерия)

ЦСКА-София се представи много слабо срещу Черно море в мач от 22-ия кръг на Първа лига и срещата на стадион "Българска армия" логично приключи при 0:0. През всичките 90 минути гостите от Варна играха равностойно срещу един от претендентите за титлата, а при малко повече късмет можеха да си тръгнат и с трите точки.

Веднъж и съдията Ангел Ангелов не им даде шанс да реализират, когато в 15-ата минута Чорбаджийски задържа с ръка и събори Огнянов в наказателното поле, но не последва сигнал за дузпа.

За отбелязване е, че в този двубой Черно море игра с много свои юноши като титулярите Мартин Костадинов и Мартин Минков, а след почивката влязоха още Мартин Минчев и Емил Янчев.

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалите футболисти на Левски, Локо Сф и националния отбор на България Павел Панов и Георги Марков.

В началото червените натиснаха и можеха да открият резултата още в 5-ата минута. Тогава Десподов намери отлично Алберг зад централните бранители на моряците, холандецът стреля от малък ъгъл, но Макенджиев излезе добре и спаси.

ЦСКА-София срещу Черно море@@@

Черно море отговори с атака отдясно, при която Зехиров опита остро центриране по земя, но то се получи като много опасен шут. Черниаускас обаче внимаваше и изби топката, която отиваше в долния ляв ъгъл.

След четвърт час игра Чорбаджийски задържа с ръка и събори Мариян Огнянов в наказателното поле, но реферът Ангел Ангелов прецени, че това не е нарушение за дузпа. Три минути по-късно червените организираха бърза атака, Енрике получи пас пред наказателното поле на моряците, но ударът му попадна в ръцете на Макенджиев.

В 35-ата мнута и Тиаго опита да изненада Макенджиев със силен шут от над 25 метра, който профуча над напречната греда.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата тима се прибраха в съблекалните при 0:0.

Втората част изненадващо започна с по-добра игра на гостите от Варна. В 55-ата минута те осъществиха много опасна атака отляво, при която Василев изведе Огнянов сам срещу вратаря, но вторият бе в засада, което спаси домакините от сериозни неприятности. В 58-ата минута Десподов изведе Каранга сам срещу Макенджиев, но стражът на моряците се хвърли самоотвержено в краката на нападателя и предотврати опасността.

В 66-ата минута пред домакините се откри първата голова възможност за втората част, но Каранга стреля слабо от десетина метра и Макенджиев без проблем улови.

В 80-ата минута червените извадиха късмет, че при статично положение пред тяхната врата и след рикошет топката не се озова в мрежата на Черниаускас. До края на мача ЦСКА-София опита да стигне до трите точки чрез центрирания към Каранга. Те не носиха кой знае какви опасности пред Макенджиев, но не така бе в 89-ата минута. Тогава червените осъществиха една от малкото си добри атаки. При нея Десподов намери Каранга, но бразилецът стреля в главата на гостуващия страж.

От своя страна моряците имаха няколко възможности да организират контраатаки, но в края на срещата силите ги напуснаха и те не се възползваха по най-добрия начин от празните пространства, които домакините им оставиха.

ЦСКА-СОФИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 0:0

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 11. Манолев, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 3. Жеферсон, 16. Лое, 20. Тиаго, 19. Десподов, 10. Алберг, 17. Енрике, 9. Каранга

ЧЕРНО МОРЕ: 88. Макенджиев, 6. Цветков, 10. Василев, 16. Витанов, 17. Костадинов, 18. Зехиров, 21. Илиев, 22. Огнянов, 27. Димов, 29. Кузма, 97. Минков