Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Марсилия загуби битката, но спечели войната (видео)

Олимпик Марсилия преодоля 1/16-финалите в Лига Европа, въпреки загубата от Брага с 0:1. Рикардо Орта отбеляза единствения гол за португалците, които бяха заедно с Лудогорец в груповата фаза. Този резултат обаче се оказа крайно недостатъчен заради поражението с 0:3 на “Велодром”.

Преди този мач Марсилия беше в серия от 12 двубоя без загуба. Брага обаче показа желание да търси пълен обрат и изигра много силно първо полувреме. В 32-ата минута топката беше центрирана към далечната греда, откъдето Уилсън Едаярдо я върна към Орта и той рзастреля Йоан Пеле.
Именно Уилсън Едуардо можеше да върне интригата с втори гол в средата на второто полувреме, но пропусна от чиста позиция. До края марсилци удържаха и продължават напред.

Франция ще е с два отбора на осминафиналите, след като Лион елиминира Виляреал.