Атлетик Билбао загуби, но се класира в нощ, белязана от смърт (видео)

Отборът на Атлетик Билбао продължи напред до 1/8-финалите в Лига Европа след поражение с 1:2 у дома от Спартак (Москва). В първата среща от 1/16-финалите “лъвовете” на Хосе Сиганда бяха спечелили с 3:1. Случилото се на терена обаче остана на заден план заради кървавите сцени, разиграли се пред “Сан Мамес” малко преди началото на мача. Полицай почина след сърдечен удар, получен по време на инциденти с фенове на Спартак. Луис Адриано откри резултата в 44-ата минута, а Чаби Ечейта изравни в 57-ата. В 84-ата Лоренцо Мелгарехо се разписа за руския тим.

Домакините се бяха постарали с великолепна хореография с надпис “Уникални в света”. В 12-ата минута Александър Селихов спаси след удар на Раул Гарсия. В края на полувремето гостите от Москва отбелязаха гол. Дмитрий Комбаров проби по фланга и сервира топката на главата на бразилеца, който отбеляза с удар от десет метра.

В 57-ата домакините изравниха. Еник Саборит центрира отляво и централният бранител Ечейта се разписа с глава за 1:1. В края на срещата Спартак вкара втори гол и съживи интригата. Лоренцо Мелгарехо отбеляза, оставен сам срещу Яго Ерерин.