Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Арсенал сам си усложни живота, но не допусна изненада (видео)

Английският гранд Арсенал загуби с 1:2 реванша срещу Йостерсунд от 1/16-финала в Лига Европа, но въпреки това се класира за следващата фаза на турнира. "Артилеристите" бяха спечелили първия мач в Швеция с 3:0 и с общ резултат 4:2 си гарантираха участие на 1/8-финал. Домакините на "Емиратс" изглежда бяха подценили днешната среща и това за малко да им изиграе лоша шега. Те започнаха мача с доста резерви в състава си и гостите се възползваха от това. Йостерсунд заби два бързи гола през първото полувреме чрез Алиеш в 22-ата и Сема в 23-ата минута и поставиха под напрежение своя съперник. Сеад Колашинац обаче върна един гол за англичаните в 47-ата минута и така успокои страстите.

Арсенал очаквано е направил доста промени в стартовия си състав, където прави впечатление, че стартират играчи които по-радко получават шанс за изява като Давид Оспина на вратата, Калъм Чеймбърс и Роб Холдинг в отбрана, Ейнсли Мейтланд-Найлс в средата на терена и Алекс Иуоби и Даниел Уелбек в предни позиции.

В началните минути гостите действат доста активно и организираха няколко интересни атаки, макар и без реално да застрашат вратата на Давид Оспина.

В 18-ата минута се стигна и до първото реално положение. Кен Сема бе изведен на стрелкова позиция в пеналта, но ударът му попадна право в ръцете на вратаря.

В 22-ата минута Йостерсунд поведе в резултата. Айеш получи чудесен извеждащ пас, напредна на скорост и с премерен удар в обратния ъгъл на вратата не остеви шансове на Оспина.

Само минута по-късно гостите удвоиха. Те отнеха в средата на терена, топката бе подадена за Сема, който се пребори със защитник в пеналта и реши да стреля от трудна позиция, като успя да прати топката във вратата за 0:2.

Първата възможност за Арсенал дойде чак в 35-ата минута, когато след едно центриране от фаул защитник на шведите игра с глава и за малко да си отбележи автогол.

В 42-ата минута вратарят на Йостерсунд изби лошо при едно центриране и прати топката в краката на Джак Уилшир. Той обаче стреля лошо над вратата.

В 44-ата минута гостите имаха нов шанс. Гнодос стреля опасно от фаул, но Оспина се намеси добре и улови.

Още в началото на второто полувреме Арсенал вкара много важен гол, с който да успокои събитията на терена. Ектор Белерин почти от аутлинията центрира меко към задната греда, където Колашинац бе оставен да овладее и отблизо да прати топката в мрежата за 1:2.

В 54-ата минута Йостерсунд стигна до нова опасност пред Оспина. Топката бе центрирана остро в наказателноко поле, където сантиметри не стигнаха на Мукиби да я засече отблизо във вратата, а вместо това тя се озова в ръцете на вратаря.

В 62-ата минута Мохамед Елнени напредна през центъра на терена и отправи мощен удар, който бе спасен от вратаря Кейта.

В 68-ата минута Иуоби центрира елегантно за Уелбек, който отблизо стреля с глава, но Кейта отново бе на мястото си.

В 84-ата минута Исламович получи отлично центриране в пеналта и стреля от движение, като топката мина опасно близо до гредата.

В 90-ата минута Уелбек се освободи пред наказателното поле и стреля силно, но Кейта отново опази вратата си.

В крайна сметка повече голове не паднаха и до изненада не се стигна. Арсенал продължава напред в турнира, а Йостерсунд може да е доволен от представянето си тази вечер и престижната победа, която записа.