Зенит не даде шанс на Селтик в реванша (видео)

Зенит разгроми с 3:0 Селтик и се класира за осминафиналите в Лига Европа. Питерци изиграха един от най-силните си мачове през сезона и с лекота заличиха пасива си от първия мач, загубен с 0:1. Головете отбелязаха Бранислав Иванович, Далер Кузяев и Александър Кокорин.

Началото бе перфектно за домакините. Още в 7-ата минута Леандро Паредес центрира от корнер и Иванович с глава опъна мрежата. Отборът на Роберто Манчини изцяло контролираше двубоя, а и имаше солидна подкрепа от трибуните.
В 27-ата минута Кузаев напредна през центъра и реши да стреля извън наказателното поле. Вратарят на Селтик Дорус Де Врийс не реагира добре и позволи топката да мине през ръцете му.

До почивката Зенит пропусна да поведе още по-убедително, но в 61-ата минута стигна до така важния трети гол. Негов автор стана Александър Кокорин. Руският национал се разписа отблизо след добро центриране на Иванович.
Зенит е третият руски тим, който преодоля 1/16-финалите. Вчера това стори ЦСКА (Москва) срещу Цървена звезда, а днес Локомотив (Москва) елиминира Ница.

Руснаците имат и 4-и представител в лицето на Спартак (Москва), но той трябва да направи чудо, за да се класира напред, след като загуби у дома от Атлетик Билбао с 1:3.

Лига Европа, 1/16-финали:

ЗЕНИТ - СЕЛТИК 3:0 (2:0)
1:0 Б. Иванович (7)
2:0 Д. Кузяев (27)
3:0 А. Кокорин (61)

* Зенит се класира за 1/8-финалите с общ резултат 3:1

Зенит - Селтик. Обзор матча. Лига Европы 2017/18. 1/16 финала. 2-й матч. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.