Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Йорин Тер Морс повече няма да се състезава в шорттрека

Холандката Йорин Тер Морс обяви, че повече няма да се състезава в спорта шорттрек, а ще продължи кариерата си само в дисциплината бързо пързаляне с кънки. В последния старт по шорттрек в кариерата си Морс спечели бронз с щафетата на Холандия на 3000 метра и то с нов световен рекорд на игрите в Пьончан. "Спирам, когато съм на върха и със световен рекорд. Това е лудост", каза холадката.

"Този медал е много специален за мен. Надявам се да вземе медал в този спорт, когато се подготвях за олимпиадата, но след като отпаднахме на полуфиналите изобщо не очаквах да спечелим отличие", добави Тер Морс. "Наистина е невероятно да вземеш бронзов медал и да поставиш световен рекорд на финал "Б", заяви холандската състезателка.

Тер Морс записа историческо постижение, след като стана първата жена в историята с два медала в различни видове спорт на една и съща зимна олимпиада. В Пьончан тя стана и олимпийска шампионка на 1000 метра бързо пързаляне с кънки. Естер Ледецка от Чехия има шанс да стана втората състезателка с два медала в различни видове спорт на една олимпиада. Тя спечели златото в супергигантския слалом в алпийските ски, а в събота ще се състезава в паралелния гигантски слалом в сноуборда.