Тампа Бей запази лидерската си позиция на Изток

Лидерът в Източната конференция в Националната хокейна лига Тампа Бей победи с 4:2 водача в дивизия Метрополитън Вашингтон с 4:2 като гост.

Тампа изигра отлична първа четвърт, в която реализира три безответни гола, а мачът бе украсен от четвъртото попадение на гостите, дело на Никита Кучеров, който се разписа след изключително красива самостоятелна акция.

Брейдън Пойнт на два пъти и Крис Куниц дадоха солиден аванс от 3:0 на Тампа след края на първата третина, но в средата на втората Ларс Елер върна един гол за столичани. Попадение на Александър Овечкин 9 минути преди края на мача върна интригата в срещата, но Кучеров с майсторско изпълнение, останал очи в очи с Брейдън Холтби две минути по-късно оформи крайния резултат.

С победата Тампа събра 83 точки, докато на второ място в Атлантическата дивизия остава Бостън, който победи с 3:2 като гост Едмънтън.

"Мечоците" направиха пълен обрат от 0:2 в последната третина чрез Ноел Ачиари, Мат Грелчук и Дейвид Крейчи. Преди това Едмънтън бе взел аванс от два гола с попадения на Райън Стром в първата третина и Джуйхар Хайра във втората. По този начин Бостън събра 82 точки и запази дистанцията от една зад лидера Тампа.

Филаделфия постигна трета поредна победа, след като се наложи с 3:2 след продължение над Монреал. В герой за "летящите" се превърна Якуб Ворачек, който вкара изравнителния гол в минута и 25 секунди преди края и победния минута и 26 секунди след началото на допълнителната част. Преди това Джеф Петри бе открил резултата в полза на Монреал през първата третина, Нолан Патрик изравни във втората, а Пол Байрън отново бе извел напред гостите в резултата 11 минути преди края на редовното време.