Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Тъндър Дедис спечели Аматьорската лига в София

Съставът на Тъндър Дедис спечели Аматьорската лига в София след особено драматичен финал днес в столичната зала "Триадица", надигравайки състава на УНСС с 92:80. Титлата е първа за отбора на Тъндър Дедис от началото на надпреварата, докато на студентите шампионската купа се изплъзва за трети пореден път. През миналата година те загубиха финала на Лигата в София от Роботите, а по-късно пропуснаха шанса си и по време на Националния шампионат, когато на финала отстъпиха на Балкан 2000.

Мачът започна много добре за УНСС, като в първата четвърт момчетата на Спас Ставрев смачкаха своя съперник за 29:12. Постепенно през втората част Тъндър Дедис се завърна в мача благодарение най-вече множеството реферски грешки при отсъжданията, но и без да се пропуска страхотната игра за ветерана и настоящ старши-треньор на Славия Даниел Димитров. Независимо от слабото съдийство двата състава изнесоха много интересни втори 10 минути, в които УНСС все пак успя да запази разликата в своя полза. Само 2 секунди преди края на полувремето студентите водеха с 42:30, но в последната атака на Тъндър Дедис Даниел Димитров вкара страхотна тройка със сирената, фиксирайки крайното 42:33 за първите 20 минути.

През второто полувреме Тъндър Дедис заздрави защитата, но УНСС продължи с по-концентрираната си игра в подкошието и добрата си стрелба от стредно и далечно разстояние. Така и не спряха обаче слабите съдийски отсъждания, които бяха на косъм да развалят шоуто, което сътвориха двата състава.

Последната четвърт бе преломна в много отношения, след като Тъндър Дедис окончателно се върнаха в мача. Две минути преди края УНСС поведе за 70:64, а впоследствие и със 72:65. Две бързи тройки на Даниел Димитров обаче доведоха резултата до 74:71, 1:12 преди края. В следващата атака тимът на Спас Ставрев отново пропусна да отбележи и бе наказан с тройка за 74:74, 31 секунди преди края. В следващото нападение студентите отново поведоха със 76:74, 6 секунди преди края и когато вече се виждаха победители уникална глупост на номер 8 от състава на УНСС подари топката на състезател на противниковия състав и Тъндър Дедис изравниха със сирената за 76:76, пращайки мача в продължение.

Допълнителните 5 минути започнаха "кош за кош", но в крайна сметка силите на играчите на УНСС стигнаха само дотук и те допуснаха да загубят спечелен мач за крайното 80:92 за Тъндър Дедис. Най-резултатен за победителите стана Даниел Димитров с 26 точки. За УНСС с 24 се отличи Станимир Стоянов.