Меси за пръв път вкара на Челси и измъкна Барса на “Стамфорд Бридж” (видео + галерия)

Отборите на Челси и Барселона не излъчиха победител в първия 1/8-финален сблъсък помежду си в Шампионската лига. Двубоят на “Стамфорд Бридж” завърши при резултат 1:1, но англичаните повече могат да съжаляват, че не измъкнаха победата. Вилиан на два пъти нацели гредите зад Тер Щеген, преди в 62-ата имнута да открие резултата в мача. В 75-ата минута обаче груба грешка в защитата на домакините помогна на Барса да стигне до равенството, а голът вкара Лионел Меси, като това бе първото му попадение във вратата на лондончани в неговата кариера. Така срещата завърши без победител, а реваншът предвещава да бъде доста интересен.

Домакините отново започнаха мача без типичен централен нападател, като на върха на атаката действа Еден Азар. Той имаше подкрепата в предни позиции на Вилиан и Педро Родригес. Виктор Моузес и Маркос Алонсо действаха като халф-бекове, а двойката в средата на терена бе Нголо Канте и Сеск Фабрегас. Триото в защите бе съставено от Антонио Рюдигер, Сесар Аспиликуета и Андреас Кристенсен. На вратата пък отново бе Тибо Куртоа.

Барселона пък противопостави Марк-Андре тер Щеген на вратата и карето Сержи Роберто, Жерард Пике, Самюел Юмтити и Жорди Алба в защита. Серхио Бускетс, Иван Ракитич и Паулиньо бяха триото в средата на терена. В атака пък стартираха Андрес Иниеста, Лионел Меси и Луис Суарес.

Първата възможност в мача бе за домакините. В 5-ата минута Еден Азар стреля силно от границата на наказателното поле и не бе особено далеч от целта.

В 9-ата минута Челси имаше нова възможност, като след едно центриране от корнер Рюдигер се извиси и стреля с глава, но встрани от вратата.

Барса също показа зъби в 16-ата минута, когато Меси елегантно центрира към Паулиньо в пеналта, но изстрелът с глава на бразилеца не намери очертанията на вратата.

В 30-ата минута Челси си спечели фаул пред наказателното поле на каталунците. Маркос Алонсо отправи добър удар, но Тер Щеген бе готов и улови.

В 33-ата минута лондончани бяха изключително близо до гола. Вилиан отправи страхотен удар от около 25 метра и топката се отби от гредата.

В 38-ата минута събитията се пренесоха пред другата врата. При едно центриране от корнер Жерард Пике успя да играе с глава, но не и да насочи топката по посока на вратата.

В 41-ата минута късметът отново не бе на страната на домакините. Отново Вилиан отправи мощен шут, като за втори път гредата помогна на каталунците да се отърват без гол.

Две минути по-късно "сините" имаха нов страхотен шанс. Пике изчисти лошо една топка и я прати право на крака на Азар, който стреял от воле, но над вратата.

Втората част започна с шанс за гостите. В 48-ата минута Иниеста се освободи от Виктор Моузес и опита изстрел, но над вратата.

В 54-ата минута Барселона стигна до първия си точен удар в мача. Луис суарес се освободи в пеналта и стреля отблизо, като Куртоа  се намеси решително.

Челси - Барселона@@@

В 62-ата минута Сеск Фабрегас опита далечен, но доста анемичен удар. С него обаче той спечели ъглов удар, при който Вилиан бе оставен непокрит на границата на наказателното поле, намести си топката и с много прецизен удар я прати в мрежата зад Тер Щеген.

В 75-ата минута Барса стигна до изравняването. Андреас Кристенсен сгреши с подаването си пред наказателното поле, топката бе отнета от Иниеста, който изведе Лионел Меси на стрелкова позиция, а аржентинецът не сгреши за 1:1.

До края Челси опита натиск в търсене на победен гол, но усилията на домакините не дадоха резултат. Така мачът приключи без победител, като попадението на чужд терен дава леко предимство на каталунците преди реванша на "Камп Ноу".