Петзвезден Байерн унищожи Бешикташ (видео + галерия)

Баварският колос Байерн потвърди амбицията си за спечелване на Шампионската лига, след като на практика си осигури класиране на 1/4-финалите с победата с 5:0 над Бешикташ в Мюнхен в първия осминафинал.

По два гола за Байерн отбелязаха Томас Мюлер (43, 66) и Роберт Левандовски (79, 88), а един добави Кингсли Коман (53). Турският тим игра с човек по-малко от 16-ата минута, когато Домагой Вида беше изгонен.
Байерн - Бешикташ@@@
Гостите от Турция започнаха много силно мача и създадоха няколко добри възможности, но устремът в играта им беше прекъснат в 16-ата минута, когато останаха с човек по-малко. Домагой Вида фаулира откъсващия се сам пред вратата нападател на баварците Роберт Левандовски и реферът му показа директен червен картон.

Макар и с човек по-малко, Бешикташ стигна до нова възможност за гол, но Гари Медел и Вагнер Лов пропуснаха. Постепенно баварците се настаниха трайно в полето на "орлите" и положенията се редуваха едно след друго. В  30-ата минута Матс Хумелс нанесе удар отблизо с глава, но вратарят на гостите Фабри показа изключителна реакция и спаси с една ръка.

В 34-ата минута Байерн можеше да открие при едно разбъркване пред вратата на Бешикташ, но топката така и не влезе в мрежата, макар да бе отправен изстрел. В 39-ата минута Рикардо Куарешма финтира майсторски Матс Хумелс и беше близо до попадение. Последва нова опасност пред вратата на домакините, след като Пепе отправи далечен удар, но неточен. Все пак логичното се случи в 43-ата минута, когато Томас Мюлер се възползва от една отбита в наказателното поле топка и отблизо успя да матира стража на гостите Фабри.
В края на полувремето треньорът на Байерн Юп Хайнкес бе принуден да извърши принудителна смяна, като извади Хамес Родригес и пусна на негово място Ариен Робен.

Втората част започна вихрено за баварците. В 49-ата минута Роберт Левандовски уцели гредата след изпълнение на пряк свободен удар. Секунди по-късно отново полякът се озова на точното място, но не успя да засече центриране на Робен в мрежата.
Голът окрили баварците, които започнаха да търсят трето попадение, а ситуациите пред вратата на Бешикташ се редуваха една след друго. В крайна сметка усилията им се възнаградиха в 66-ата минута, когато Томас Мюлер отбеляза втория си гол в мача след подаване на Джошуа Кимих.

Дори и третото попадение във вратата на Бешикташ не укроти устрема на баварците, които тръгнаха да търсят разгромен резултат. В 79-ата минута и Роберт Левандовски вкара дежурното си попадение, след като се възползва от зле отбита топка след удар на Хумелс. Вратарят на Бешикташ успя да спре първия изстрел, но при добавката полякът не сгреши.

Пет минути преди края Фабри спаси Бешикташ от пето попадение, след като отрази мощен удар на Хави Мартинес.

В 88-ата минута обаче петият гол стана факт - Мюлер получи от Робен, пусна за Левандовски на далечната греда и полякът не сбърка - 5:0 за Байерн и сигурно класиране за следващата фаза и 23-а победа от 24 мача за Байерн във всички турнири под ръководството на Юп Хайнкес.

Байерн - Бешикташ 5:0
1:0 - Мюлер 43
2:0 - Коман 53
3:0 - Мюлер 66
4:0 - Левандовски 79
5:0 - Левандовски 88

БАЙЕРН (4-2-3-1): Улрайх; Кимих, Боатенг, Хумелс, Алаба; Коман, Видал; Мартинес, Хамес, Мюлер; Левандовски.
Старши треньор: Ю. Хайнкес

БЕШИКТАШ (4-2-3-1): Фабри; Адриано, Пепе, Вида, Еркин, Хътчинсън, Медел, Куарешма, Талиска, Бабел; Лов.