Пирин без проблеми срещу Тетевен Волей

Мъжкият волейболен тим на Пирин (Разлог) записа победа №13 в Суперлигата на България, след като надигра категорично вкъщи Тетевен Волей с 3:0 (25:17, 25:22, 25:18) в мач от междинния 20-и кръг, игран тази вечер.

Така момчетата на Северин Димитров запазиха 4-о място във временното класиране с 13 победи, 7 загуби и 37 точки. Тетевен продължава да е 11-ти с 4 победи, 16 загуби и 13 точки. В следващия, предпоследен 21-и кръг от редовния сезон Пирин гостува на Добруджа 07 (Добрич), а тетевенци приемат Миньор (Перник). Срещите са в събота (24 февруари) от 18,00 часа.

Тетевенци започнаха силно в първите два гейма и повеждаха, но от Пирин съумяваха да излязат от ситуацията и поведоха с 2:0. В началото на третия гейм играта бе равностойна, като "зелените" се движеха на крачка-две от домакините. След средата на частта, обаче, Пирин се откъсна с добра преднина и в крайна сметка се поздрави с чиста победа след 25:18.

Най-полезен за Пирин бе Илиян Преспов с 15 точки (2 блока, 2 аса и 50% ефективност в атака), а капитанът Благовест Катранджиев добави 12 точки (2 аса, 59% ефективност в атака и 27% перфектно посрещане) за победата. За гостите от Тетевен Георги Левенов се отчете с 10 точки.