ЦСКА с бърза победа над Марек (галерия)

Волейболният отбор на ЦСКА записа бърза 14-а победа в Суперлигата на България. "Червените" биха без проблеми Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:12, 25:20, 25:18) в мач от междинния 20-и кръг, игран тази вечер в зала "Васил Симов".
 ЦСКА - Марек@@@
По този начин момчетата на Сашо Попов останаха на 3-о място във временното класиране с 14 победи, 6 загуби и 47 точки. Марек пък продължава да е 8-и с 8 победи, 12 загуби и 20 точки. В следващия, предпоследен 21-и кръг от редовния сезон в Суперлигата ЦСКА ще гостува на аутсайдера Арда (Кърджали), а дупничани ще са гости на Левски. Срещите са в петък (23 февруари) от 18,00 и 18,30 часа.
 ЦСКА -  Марек Юнион-Ивкони@@@
За армейците в титулярния състав след контузии се завърнаха Яни Георгиев и Венцислав Георгиев. "Червените" взеха бързо първия гейм. След добра серия от сервис на Владимир Станков ЦСКА дръпна с 11:4, а до края увеличиха аванса си до разгромното 25:12. Треньорът на Марек Иван Тасев потърси промяна като в игра за гостите се появи разпределителя Георги Топалов. Въпреки това, втората част започна по подобен начин. ЦСКА взе преднина от 13:7, но постепенно дупничани стопиха изоставането си и изравниха при 16:16. В края на гейма "червените" бяха по-уверени във важните моменти и поведоха с 2:0 след 25:20. В третия гейм ЦСКА владееше напълно ситуацията на полето и закономерно спечели с 25:18 и 3:0.
Най-полезен за ЦСКА бе Венцислав Георгиев с 12 точки (1 ас и 50% ефективност в атака), а опитният Христо Цветанов добави още 10 точки (1 блок и 90% ефективност в атака) за победата. За Марек Станислав Величков (1 ас, 52% ефективност в атака и 19% перфектно посрещане) и Димитър Дулчев (2 блока и 34% ефективност в атака) реализираха също по 12 точки.
ЦСКА - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:0 (25:12, 25:20, 25:18)
ЦСКА: Владимир Станков 6, Венцислав Георгиев 12, Яни Георгиев 9, Ивайло Стефанов 9, Тодор Костов 8, Христо Цветанов 10 - Мартин Божилов-либеро
Старши-треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ
МАРЕК: Светослав Станков 1, Димитър Дулчев 12, Станислав Величков 12, Светослав Иванов 8, Борислав Апостолов 3, Преслав Йорданов 2 - Георги Михайлов-либеро (Георги Топалов 1, Алберто Славчов 1, Катбарт Малинга 1)
Старши-треньор: ИВАН ТАСЕВ.

Снимки: ИВАН ЙОЧЕВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - МАРЕК 3:0 - ТУК!!!