Финландия се разправи с домакините и се класира на четвъртфиналите

Медалистът от последните три издания на зимните олимпийски игри Финландия се класира за четвъртфиналите на турнира в ПьонгЧанг, след като надигра домакина Република Корея с 5:2 (1:0, 2:2, 2:0). Петри Контиола даде аванс на Финландия след по-малко от пет минути игра, а в началото на втората третина отново Контиола и Миро Хайсканен покачиха на 3:0. Изненадващо обаче корейският тим успя да се върне в мача с два гола на Брок Радунски и Ан Джин Хуи в рамките на само 63 секунди в средата на втория период.

До края на двубоя обаче корейците не успяха да застрашат опасно финландската врата, а в последната третина "суоми" заби нови две шайби чрез Юсо Хийтанен и Сакари Манинен на празна врата, който оформи крайния резултат 6 секунди преди края на редовното време. В четвъртфиналите, които са в сряда, Финландия ще играе с олимпийския шампион Канада, докато Германия среща олимпийския вицешампион Швеция. В долния поток се срещат Чехия и САЩ в единия двубой, а в другия - Олимпийските спортисти от Русия и приятната изненада Норвегия.