Спортинг ликува след гол в 99-ата минута (видео)

Изстрадана победа с 2:1 като гост на Тондела остави Спортинг (Лисабон) в битката за титлата в Португалия. "Лъвовете" спечелиха с гола на защитника Себастиан Коатес в 9-ата минута на добавеното време и се изравниха с Бенфика на второто място в класирането. Двата тима от Лисабон имат по 56 точки, а лидерът Порто е с 40.

Началото не бе никак добро за Спортинг, защото в 12-ата минута защитата изпусна Кардосо и той преодоля Руи Патрисио. Гостите възстановиха равенството в средата на полувремето, когато Бас Дост засече с глава центриране от левия фланг.

В 59-ата минута Жереми Матийо получи червен картон и остави Спортинг с човек по-малко. Заради многото спирания на играта реферът даде голямо продължения и в самия му край "зелено-белите" изтръгнаха победата. Първоначално топката срещна гредата, след като с нея игра Сейду Думбия, а при добавката Коатес опъна мрежата.

След гола Мурийо от Тондела също беше изгонен.