Имобиле върна Лацио към победите (видео)

Звездата на Лацио Чиро Имобиле сложи край на головата си суша и донесе на тима си победата над Верона (2:0), която беше първа за "орлите" след серия от три поредни загуби в Серия "А". "Небесносините" изместиха Интер от 4-ото място, а Верона е в зоната на изпадащите.

Гостите имаха много късмет преди почивката, а и вратарят Николас блесна с брилянтни спасявания. През второто полувреме обаче тоталното превъзходство на Лацио даде резултат и Имобиле вкара два гола за 5 минути, с които уби интригата.
През седмицата Лацио загуби гостуването си на ФКСБ в Лига Европа, но в този мач доста от титулярите получиха почивка. Симоне Индзаги не можеше да разчита на наказания Лукаш Лейва, но халфовата линия на “орлите” изглеждаше достатъчно силна с присъствието на Сергей Милинкович-Савич, Марко Пароло и Сенад Лулич. Чиро Имобиле поведе атаката, а зад него действаше Луис Алберто. В защитата Уолъс беше предпочетен пред Мартин Касерес.

С едва 17 точки Верона заемаше предпоследното място преди визитата си във Вечния град. Две от 4-те победи на тима обаче бяха впечатляващи - 3:0 срещу Милан и 4:1 срещу Фиорентина. Старши треньорът Фабио Пекия заложи на двама нападатели, в лицето на Даниеле Верде и Морис Кийн, който се завърна след изтърпяно наказание. В групата обаче не попаднаха Алесио Черчи и Алекс Ферари. Дебют направи румънецът Деян Болдор, който действаше като ляв бек.
Очакванията бяха за резултатен мач, защото в последните 8 срещи между тези два отбора паднаха общо 36 гола. Верона пък се надяваше да запише първи успех над “лациалите” от шампионския сезон 1984/85.

Още в първите минути Николас трябваше да се справя с удари на Луис Алберто и Имобиле. Адам Марушич също пропиля добра възможност пред вратата на гостите, след като беше оставен напълно непокрит на далечната греда.
До почивката Милинкович-Савич стреля опасно с глава, а Луис Алберто уцели гредата, не без помощта и на рикошет в Болдор.

Малко след началото на втората част една от редките контри на Верона можеше да завърши с гол, но Ридер Матос не уцели вратата. В 55-ата минута Имобиле получи добър пас oт Луис Алберто и стреля точно в близкия ъгъл. За италианския национал това бе първи гол в “калчото” от 6 януари.
В 57-ата минута при идентична ситуация малко не стигна на Луис Алберто да вкара за 2:0. Това обаче стори Имобиле след спасяване на Николас и добавка с глава.

В следващия кръг Лацио гостува на Сасуоло, а Верона е домакин на Торино.