Хетафе отупа Селта (видео)

След героичното равенство срещу Барселона в миналия кръг, Хетафе постигна нов впечатляващ резултат. Тимът от мадридското предградие разгроми с 3:0 Селта и изскочи на 9-о място във временното класиране, с точка повече от галисийци. Два гола на Анхел Родригес и един на Хорхе Молина донесоха убедителната победа на домакините, които имат третата най-добра защита в Ла Лига след Атлетико Мадрид и Барса.

Амат Н'Диайе направи пропуск за домакините в началото, а после след негово центриране защитник на Селта изби пред самата голлиния. В 37-ата минута футболистите на Селта загубиха топката в средата на терена и това доведе до бърза контра, завършена с точен изстрел от Анхел Родригес.
До полувремето гостите създадоха само една опасна атака, но далечният удар на Станислав Лоботка мина покрай вратата. В 51-ата минута агресията на футболистите на Хетафе отново се отплати. Този път Анхел Родригес подаде на Молина и ветеранът не сбърка отблизо - 2:0.

Домакините имаха и други положения, за да се стигне до 85-ата минута, когато героят на вечерта Анхел Родригес проследи една изритана високо топка и от въздуха я заби в мрежата зад Рубен Бланко.