Канада и САЩ ще спорят за олимпийската титла в женския хокей

Канада е само на победа от това да спечели за пети пореден път олимпийската титла в хокея на лед при жените, след като в полуфинален мач в Ганнън "кленовите листа" надиграха Олимпийските спортисти от Русия с 5:0.

Така в спора за титлата канадките ще срещнат САЩ - единственият друг отбор, печелил олимпийско злато в тази дисциплина. По-рано днес американките победиха с 5:0 Финландия.

Финалният двубой ще се проведе на 22 февруари (четвъртък) от 6:10 часа сутринта българско време.

Срещата между Канада и ОСР започна отлично за северноамериканския отбор, който поведе след само 110 секунди игра чрез Дженифър Уейкфийлд.

Ранният гол видимо обърка руските хокеистики и те трудно създаваха нещо интересно пред вратата на Канада, но пък играта им в отбрана бе стабилна и въпреки сериозния си натиск, Канада трудно стигаше до чисти полжения за гол. Все пак по-добрата игра на "кленовите листа" бе увенчана с успех в четвъртата минута на втората третина, когато Мари-Филип Пулен се разписа за втори път в руската врата.

В рамките на само 30 секунди в началото на третата третина Канада увеличи резултата до 4:0, като се резписаха отново Уейкфийлд и Емили Кларк.

Пет минути и 52 секунди преди края на редовното време Ребека Джонстън също записа името си сред голмайсторите, с което бе оформен и крайният резултат.

Полуфинални срещи от турнира по хокей на лед за жени на Зимните олимпийски игри в Пьончан:

САЩ - Финландия 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Канада - Олимпийски спортисти от Русия 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)