Дунав (Русе) е абсолютен хегемон на Изток във Висшата лига

Волейболистите на Черноморец (Бяла) надиграха като гости Раковски (Севлиево) след оспорвана битка 3:2 гейма, в най-драматичния двубой от предварителна група В на Изток от Висшата лига при мъжете.

Представителите на Бяла поведоха с 2:0 гейма, но допуснаха спад и домакините се върнаха в играта, след като спечелиха следващите две части. В крайна сметка гостите показаха повече устойчивост и надделяха в тайбрека като записаха крайния успех. Това бе четвърта победа за тях, като те запазват четвърта позиция, като са с шест загуби и 11 точки.

Абсолютен лидер в група А продължава да бъде отборът на Дунав (Русе), който надигра като гост Виктория Волей (Пловдив) с 3:0 гейма. С това волейболистите на Русе са с 9 победи от девет мача, 27 точки и без загубен гейм. Пловдивчани  са на трета позиция с пет победи, пет загуби и 5 точки.

Много стабилно продължава и тимът на Дея спорт (Бургас) , който надигра лесно Попово 09 с 3:0 гейма. След победата представителите на Бургас са на второ място в таблицата с девет победи, една загуба и 26 точки.Програма, резултати и временно класиране в група А (Изток) вижте тук.