Отборът на ЛеБрон Джеймс спечели Мача на звездите в НБА

Отборът на ЛеБрон Джеймс спечели 67-ото издание на Мача на звездите в НБА, побеждавайки селекцията на Стеф Къри със 148:145 (31:42, 45:36, 33:34, 39:33) точки. Звездният уикенд се проведе в Лос Анджелис.

Джеймс завърши с 29 точки, 10 борби и 8 асистенции и за трети път в кариерата си спечели приза МВП (Най-полезен играч) на мача.

За пръв път тази година "Мачът на звездите" не се проведе в класическия формат Източна срещу Западна конференция, а двата отбора бяха с капитани ЛеБрон Джеймс и Стеф Къри, които сами избраха съставите за своите тимове.

Селекцията на Стеф Къри доминираше през първата четвърт, но на почивката водеше със 78:76. Тимът на Джеймс стигна до успеха след силна игра в последните две минути. Той изравни 144:144 след като вкара тройка 1:30 минута преди сирената последва един наказателен удар на ДеРоузън за тима на Къри, след което Джеймс вкара кош за 146:145 34.5 секунди преди края. Крайния резултат оформи Ръсел Уестбруук преди финалните 10.7 секунди.

Стеф Къри завърши с 11 точки. От неговия тим се отличиха Деймиън Лилард и ДеМар ДеРоузън с по 21 точки.

Кевин Дюрант вкара 19 точки за победителите, а Джордж добави 16 точки.

ЛеБрон Джеймс стартира в 14-и пореден Мач на звездите в кариерата си.

Сред звездните гости на шоуто бяха актьорите Джак Никълсън, Арнолд Шварценегер, Елън Помпео и Джулиън Муур, рапърът Снуп Дог, певиците Бионсе и Риана, комедиантът Крис Рок, боксьорът Флойд Мейуедър, както и бившите баскетболни звезди Карийм Абдул-Джабар, Джери Уест и Бил Ръсел.