Майсторски изпълнения донесоха важен успех на Дунав в Бистрица (видео+галерия)

Отборът на Дунав (Русе) записа много важен успех в Бистрица. Играчите на Малин Орачев надиграха с 2:1 новака Витоша. В герой за "драконите" се превърна халфът Васил Шопов, който наказа на два пъти Михаил Иванов. Единственото попадение за домакините пък реализира Ивайло Лазаров.
Витоша Бистрица - Дунав Русе
Първата ситуация бе пред вратата на домакините, след като Диян Димов намери Димитър Георгиев, който напредна и стреля, но твърде слабо, за да затрудни стража на "зелените". В 28-ата минута Христо Попадийн центрира в наказателното поле към Юлиян Ненов. Юношата на ЦСКА засече кълбото с глава, но опитът му бе изключително неточен.
Все пак в 30-ата минута играчите на Малин Орачев откриха резултата. Васил Шопов се разписа с известна доза късмет. "Драконите" получиха нарушение отляво, атакуващият халф центрира фалцово над стената, топката премина през всички и се спря в мрежата на Витоша.

Секунди преди края на първата част Петко Цанков подаде в наказателното поле, там стана страхотно разбъркване, топката се озова в Ивайло Лазаров, който с бомбен шут наказа Мартин Луков. Витоша Бистрица - Дунав РусеВторото полувреме започна по-добре за Витоша. В 55-ата минута Даниел Пеев стреля от пряк свободен удар, но Луков показа класа, избивайки атрактивно топката в ъглов удар. В 61-ата минута звездата в атаката на гостите Васил Шопов отново демонстрира отличните си качества. Халфът получи възможност да изпълни фаул, и той не сбърка. Шутът бе техничен, но много лек. За попадението известна вина има и Михаил Иванов, който не се бе пласирал добре. Логично бе изненадан от изпълнението на опитния състезател.
В 87-ата минута резервата Стефан Христов пробва късмета си, но шутът му нямаше как да затрудни Мартин Луков. Секунди преди края на срещата Григор Долапчиев имаше отлична възможност да донесе точката, но ударът му с глава мина встрани от целта. Последната ситуация се откри пред резервата Мохамаду Мустафа, но халфът стреля право в ръцете на Иванов.

В следващия кръг Витоша гостува в Благоевград на Пирин, а Дунав приема Верея (Стара Загора).

ВИТОША (БИСТРИЦА) - ДУНАВ (РУСЕ) 1:2